Muhendislik hizmetleri

Endüstriyel Raf Periyodik Kontrolleri Kim Tarafından Yapılır ?

Firmamız Endüstriyel Raf periyodik kontrollerini bakanlıktan yetkili ve uzman mühendis kadrosuyla garantili ve titizlikle yapmaktadır.

Firmamız Endüstriyel Raf periyodik kontrollerini bakanlıktan yetkili ve uzman mühendis kadrosuyla yapmaktadır.

Endüstriyel Raf periyodik kontrolleri, yetkili olan İnşaat mühendisleri, makine mühendisleri, mekatronik mühendisleri, makine veya metal eğitimi bölümü mezunu teknik öğretmenler ya da makine tekniker veya yüksek teknikerleri tarafından yapılır

Endüstriyel Raf Periyodik Kontrolünü Kimler Yapmaya Yetkilidir ?

4 Nisan 2017 tarihli Türkiye Cumhuriyeti Resmi Gazetesi’nin 30047’nci sayısında “İş Ekipmanlarının Kullanımında Sağlık ve Güvenlik Şartları Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik” gereği, Bakanlık tarafından yetkilendirilen eğitim kurumlarından eğitimlerini almış kişiler ve hizmet yeterlilik belgesi almış veya akredite olmuş periyodik kontrol yapan firmalar yetkilidir.

17 Haziran 2021 tarihinden itibaren, yalnızca kalıcı Ekipnet numarasına sahip olan personeller tarafından periyodik kontrol ve muayene işlemi yapılabilmektedir.

Benzer Yazılar

Mesaj Gönder

Paylaş:

Teknolojinin Durmaksızın geliştiği çağımızda, mühendislerimizde bu bakış açısıyla kendilerini daima güncelleyerek çağı yakalamaktadır.

Hizmetlerimiz
Bize ulaşın